Луцькі активісти створили чат, де блокують продаж наркотиків. Щодня їм вдається відшукати і заблокувати більше десятка так званих інтернет-магазинів. Більше того, доступ до чату відкритий, і кожен охочий може долучитися до ініціативи. Окрім того, вони зафарбовують написи із адресами інтернет-магазинів.

Про те, як молодики борються із онлайн-торговцями та наскільки ефективна антинаркотична операція, – у сюжеті.

«У мене була непогана робота, була сім’я, і в один період свого життя я все втратив», – розповів лучанин Іван Гринник.

Його життя пішло шкереберть через наркотичну залежність. Розпочалося усе, розповідає чоловік, ще у підлітковому віці із «легких» наркотиків, а переросло у важкі психотропи. Він жив «під кайфом» аж 15 років. А схаменувся, лиш коли погоня за відчуттями ледь не привела до летальних наслідків.

«З часом приходило усвідомлення, що треба щось міняти. Я або зараз вмираю, або починаю жити по-новому. Однозначно зі сторони впливали на мене мої близькі, тобто оточення. Це ключовий момент, який впливає і штовхає залежного до прийняття рішення», – пригадує чоловік.

Далі була довготривала та складна боротьба із залежністю. Тепер же він допомагає місцевим активістам. Вони блокують канали із продажу наркотиків та зафарбовують написи на стінах.

Нині, діляться активісти, це величезна проблема, бо фактично кожен третій будинок у місті розписаний словами «спайси», «фен», «сіль» та адресами магазинів психотропних речовин.

За словами Олександра Сороки, який керує блокуванням телеграм-каналів, найбільша проблема, що наркотики з каналів може купити будь-хто, тому потрібно діяти швидко і якісно.

До слова, із наркобізнесом активісти борються вже два роки. За цей час заблокували понад 14 000 каналів по всій Україні. Щомісяця до цих борців долучається дедалі більше охочих допомогти.

Поліція також долучається до блокування так званих інтернет-магазинів. Вони викривають організаторів телеграм-каналів ще до початку їх діяльності. Цього року правоохоронці виявили 16 таких недобросовісних осіб.

«Припинено діяльність шести телеграм-каналів. Виявлено злочинів, безпосередньо фактів вчинення злочинів, близько 200. Всього закладок як таких, у вигляді вже сформованих згортків більше двох тисяч, виявлено та вилучено. Також було задокументовано діяльність організованої групи, із не мешканців Волинської області, відносно якої провадження вже скерована до суду», – повідомив начальник управління боротьби з наркозлочинністю в області Володимир Костанюк.

Активісти переконані, що їх праця допоможе зменшити обіг наркотиків в Україні та Луцьку зокрема, а також вбереже від непоправних наслідків сотні людей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Затримали чоловіка, який робив закладки наркотиків у Княгининку біля Луцька. ФОТО