Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) представляє унікальний проєкт світового масштабу. Експозицію музею поповнить найбільша у світі живописна картина на полотні площею 2 000 кв. м.

12 листопада о 17:00 в Луцькому МСУМК відбудеться відкриття проєкту та мистецька акція «Народження народження», яка дасть старт проєкту «КОСМОГОНІЯ», повідомляють організатори. Експозицію музею поповнить найбільше у світі живописне полотно. Висота картини сягне 10 м, а ширина – 200 м, тобто її площа становитиме 2 000 кв. м. Картина буде сформована орієнтовно з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним артоб’єктом. Цю роботу впродовж півтора року буде створювати знаковий український художник Петро Антип.

Назва проєкту «КОСМОГОНІЯ» походить від грецького слова «народження». Це буде діалог із глядачем про те, як «Хтось якимось чином створив щось та когось та про те, для чого це все».

«Досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її взагалі. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту. Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес буде невід’ємною частиною артпроєкту», – розповідає куратор проєкту «КОСМОГОНІЯ» і фундатор МСУМК Віктор Корсак.

Важливою складовою проєкту є те, що відвідувачі Музею долучаться до найтривалішого у світі перформансу. Протягом 18 місяців вони зможуть спостерігати за творенням полотна: творчим пошуком митця та «Народженням народження». Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин (попередній рекорд належить Марині Абрамович, перформанс якої тривав 700 годин).

Упродовж процесу творення картини у музеї будуть відбуватися різноманітні заходи на тему «КОСМОГОНІЯ»: мистецькі імпрези, майстер-класи, пізнавальні лекції, наукові форуми та конференції. Це дозволить відвідувачам не лише поглибити свої знання із даної проблематики та отримати відповіді на непрості питання, а й сформулювати свої бачення на ґенезу всесвіту.

Автори проєкту переконані, що цей задум буде вагомим доробком і сприятиме приєднанню Луцька та України в цілому до когорти найвідоміших глобальних туристичних локацій.

До речі, попередній рекорд належить британському митцю Саші Джафру, який дав світові свою роботу «Подорож людства» площею 1 600 кв. м.

Стежити за апдейтами проєкту «КОСМОГОНІЯ» та за новинами МСУМК можна на сторінках у Facebook та Instagram. З будь-яких питань писати на pr@linza.agency.

Довідково

Віктор Корсак – доктор економічних наук, кандидат медичних наук, голова Ради директорів VolWest Group, фундатор Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, викладач МВА. Автор книг і десятків статей у світових виданнях.

Петро Антип – український скульптор, маляр, письменник. Народився у м. Горлівка на Донеччині, здобув освіту в Пензенському художньому училищі ім. Академіка К. А. Савицького (1984). Член Національної спілки художників України (1989). Заслужений художник України (2009).

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків створений з метою розвитку духовності нації та пропагування українського мистецтва у світі. У музеї представлено роботи понад 100 видатних митців (більш як 800 артоб’єктів). Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відеоарт – тут зібрана колекція творів мистецтва найкращих українських авторів ХХ–ХХІ століть.

Завдяки старту проєкту «КОСМОГОНІЯ» Музей Корсаків розширюється ще на 5000 кв. м. Загальна площа становитиме 12 500 кв. м. МСУМК планує інтегрувати мистецтво у виробничий процес на постійній основі.