Білий папір, два художники і оригінальний погляд на життєвий шлях. У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбувся творчий перформанс. Відомі українські митці Влодко Кауфман та Олекса Фурдіяк стали його творцями і головними героями.

Двоє художників збирають довгий білий папір докупи. Один загинає його на сходах, інший – складає стосом. Сумлінно та виважено з’являється складка за складкою. Якби пересічна людина побачила це, могла би припустити, що чоловіки займаються чимось як мінімум дивним. Насправді ж це перформанс відомих українських художників Влодка Кауфмана і Олекси Фурдіяка у Музеї cучасного українського мистецтва у Луцьку.

«Чим більше ми впевнені в чомусь, тим більше сумніву закрадається відносно цінності, істинності. Розуміння правди є наскільки і розмите і репродуковане, і підмінене, і підлаштоване, що це вже виникає сумнів», – каже Влодко Кауфман.

Митці досліджують крихкість і невиразність життєвого шляху. Влодко Кауфман каже: нам часто здається, що ми йдемо правильною дорогою, але все одно потрапляємо в пастки.

«І при тому це відбувається все життя, але ціле життя – це суцільний нескінченний ритуал», – додає художник.

«Позитивним ритуалам» митці і присвятили свої експозиції. Адже вони дозволяють людям заземлитися, відчути сталість у неконтрольованому бутті. Своєрідний спосіб опанувати час, а ще хаос навколо та усередині себе. Художники кажуть, що у пошуках іншого формату шляху. Він буває нелегким, з перешкодами, піднімає людей високо і змушує падати низько. Але головне те, що папір білий, додають глядачі. Отже, фінал позитивний.

«Білий папір – чистий день, чистий білий світ, чисте життя, прожите життя, біла дорога чиста», – розмірковує завідувачка луцького Художнього музею Зоя Навроцька.

Щоб зрозуміти будь-який перформанс, слід зробити крок для осмислення. Виходить не одразу і не у всіх, але кожен розуміє це по-своєму.

На перформансі побував і засновник музею Віктор Корсак. Саме для втілення найрізноманітніших ідей, каже, і створювали цей простір.

«Якщо є ідея цікава, то не важливо, якою мовою вона висловлена. Чи мовою живопису, чи графіки, чи перформансу.  Він по-іншому працює, він викликає інші емоції, впливає на інші аудиторії», – каже Віктор Корсак.

Цей перформанс другий у рамках виставкового проекту «Ритуальності. Тестологія» відомих митців Влодка Кауфмана та Олекси Фурдіяка. Третій, завершальний, відбудеться вже незабаром.