У Луцьку зареєстрували підозру менінгококову інфекцію  в учня  2 класу. В  школі проводяться протиепідемічні заходи.

Захворювання почалося гостро з  підвищення температури тіла до понад  39 градусів,  головного болю,  болю в м’язах, інтоксикації, пізніше на тілі з’явився висип, – повідомили у Волинському обласному лабораторному  центрі.

Дитина госпіталізована в відділення інтенсивної терапії обласної інфекційної лікарні. В зв’язку з проведеним лікуванням в стані дитини  відмічається позитивна динаміка

Лікарі провели  епідеміологічне розслідування вогнища менінгококової інфекції в навчальному закладі.   Хворих  на захворювання менінгококовою інфекцією серед людей, які контактували зі школярем, не виявили.

Довідково:

Менінгококова інфекція  –  гостре інфекційне захворювання  з групи інфекцій дихальних шляхів з різноманітними клінічними проявами (від локалізованих до генералізованих форм хвороби), що викликається менінгококом. Зазвичай проявляється у вигляді менінгіту, або менінгококцемії.

Джерелом менінгококової інфекції  є  лише людина.  Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом.

У Волинській області захворювання менінгококовою інфекцією реєструються щорічно. В 2019 році зареєстровано ріст захворюваності  в 2.4 рази, показник захворюваності  на Волині в 2 рази вищий від середнього по державі.