У Луцьку відкрили два будинки сімейного типу. Там мешкатимуть діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Проєкт ініціювала одна із місцевих релігійних громад. Посприяла його реалізації і Луцькрада – виділила землю під будівництво.

Площа будинків – понад 250 квадратів. Вони місткі та просторі. Тут є багато житлових кімнат, ігрові приміщення, душові та велика вітальня, де можна збиратися усією родиною. У дім вже поселилися сім’ї, які взяли на виховання прийомних дітей. Господар Сергій Шурма ділиться: допомагати знедоленим діткам – була їх з дружиною мрія. Тож тепер вони безмежно щасливі, що у їх домі гомонітиме до десятка діток.

“Коли ми одружувалися, ми хотіли зробити таку благородну річ – всиновити дитину. Коли народилася своя, забули цю тему, але сталось так, що Бог нам просто її послав в квартиру. Хоч і певні нюанси були, але ми не могли відмовитися і не всиновити першу дитину, Настю нашу”, – розповідає власник будинку сімейного типу Сергій Шурма.

Діти теж не можуть отямитися від щастя. Власним кімнатам та величезній кількості простору неабияк втішені. Бо ж раніше жили у зовсім інших умовах.

У свою чергу міський голова запевняє, про таких діток дбатимуть надалі. Вже роздумують над іншим будівництвом.

Згідно з законодавством, у таких сім’ях, окрім рідних дітей, може проживати до 10 прийомних. У Луцьку – це перші будинки такого типу. В цілому ж на Волині уже є 12 подібних.