Відтепер у Луцьку – діятиме Почесне консульство Литовської Республіки і працюватиме Почесний її консул.

Про плани і завдання дипмісії  – у сюжеті 12 каналу.

На відкриття у Луцьку дипломатичного представництва Литовської Республіки прибули такі ж почесні гості. Віцеспікер литовського сейму, Надзвичайний і Повноважний посол Литви в Україні, генеральні консули Польщі у Луцьку та Чеської Республіки у Львові, народні депутати Степан Івахів, Ірина Констанкевич та Ігор Гузь, керівники міста та області.

Литовська амбасада у Луцьку працюватиме у статусі почесної. ЇЇ призначення – захист інтересів громадян Литви,які перебувають на території області, налагодження і зміцнення економічного і культурного співробітництва між представниками регіону та Литовською Республікою, розвиток політичного діалогу між двома країнами. Почесним консулом Литовської Республіки у Луцьку став екснардеп та бізнесмен Сергій Мартиняк.

“Нас багато, що поєднує – спільна історія, спільні проекти, міста-побратими. Це все надбання, над якими ми працювали не один рік. Я надіюсь, це консульство буде поглиблювати цю співпрацю між Волинню і Литвою. І я прикладу багато зусиль для того, щоб вони були ще більш сильнішими, більш продуктивнішими”, – наголосив Сергій Мартиняк.

Очільник Луцька вважає присутність Литовського консульства в обласному центрі символічним, адже Вітовт мав Луцьк за другу столицю Великого литовського князівства. А ще – дуже перспективним.

“Завдяки тому, що є консульство, ми можемо коло тих міст, з якими в нас є співпраця розширити, започаткувати і активізувати нові цікаві проєкти – не лише на освітні обміни, на культурні обміни, на різноманітні гуманітарні проекти, але й, наприклад, й такі проекти, які ми реалізовуємо з нашими польськими містами-партнерами – фінансового ресурсу для покращення наших проектів”, – луцький міський голова Ігор Поліщук.

Навідатися до Почесного консульства Литовської республіки у Луцьку можна у будні з 10-ї до 13-ї години, а за попереднім записом з 14-ї до 17-ї.