У Луцькому палаці культури відбувся вечір вшанування Юрія Лелюкова — вчителя з Іваничівського району, який у 1983 році врятував від смерті 26-х учнів десятого класу.

Цей захід на обласному рівні проводиться вперше. З тих подій пройшло 34 роки — і, можливо, це символічно, що Юрію Лелюкову було саме 34.

Трагедія відбулась у Іваничівській середній школі номер два. На уроці військової підготовки Юрій розповідав про принцип дії бойової гранати та продемонстрував муляж. Відірвавши чеку, чоловік почув характерне клацання та побачив легкий дим. Граната виявилася бойовою. На прийняття рішення було всього чотири секунди.

Пояснити, як бойова граната опинилася у шкільному обладнанні для військової підготовки, — так і не змогли. Проте, після цього випадку спеціальні комісії перевірили всі навчальні комплекти шкіл — і виявили бойові гранати ще у кількох навчальних закладах області. Тож, як зазначали організатори вечора пам’яті, своїм вчинком Юрій Лелюков врятував не лише 26-х своїх учнів, але й багатьох інших школярів.