Іграшки, деталі машин, посуд або прикраси – все це і навіть більше можна просто надрукувати. Для цього потрібні лише комп’ютер і 3D-принтер. У Луцьку відкрилась лабораторія швидкого прототипування. Завдяки сучасним пристроям будь-яку фантазію можна втілити в реальність за досить короткий час.

Як це працює дізнавалися журналісти 12 каналу.

У Луцьку запрацювала лабораторія 3D-друку. Швидке прототипування – популярний метод перетворити фантазію на реальність. Якщо ця технологія і здається супер сучасною, то насправді вона існує вже понад 30 років. Розвивається вона і в Україні. Зокрема, створюють цілі 3D-лабораторії.

“Це місце, в яке ти можеш прийти. Менеджери кваліфіковані тобі допоможуть від ідеї твоєї, від твого малюнку, який може бути на аркуші паперу, перерости в прототип”, – каже Назар Ричук, керівник лабораторії прототипування.

Спеціалісти розповідають про можливості лабораторії, яка почала діяти у Луцьку. Кажуть, тут можна виготовити щозавгодно. Єдине обмеження – розмір: робоча поверхня принтера 30 на 30 сантиметрів.

“Ви створюєте в програмі будь-що. Чи це кружка, чи це якась тарілочка. Навіть, машину можна свою надрукувати, з різних деталей скласти. Головне: фантазія, ідея, створюєте і друкуєте”, – розповідає Ярослав Опалько, менеджер лабораторії прототипування.

Щоб надрукувати реальний об’єкт, спочатку потрібно розробити його цифрову модель і зберегти в спеціальному форматі. А принтер обробить цей файл, вирахує розміри та відтворить заданий об’єкт. У новій лабораторії для друку використовують пластик двох видів. У принтері він нагрівається до 200 градусів та плавиться.

На такому принтері можна надрукувати будь-яку дрібницю з пластику. Це можуть бути не тільки іграшки чи сувеніри, а й цілком практичні господарські речі чи деталі для побутової техніки. У більшості випадків можна не створювати власні 3D-моделі на комп’ютері, адже багато готового вже є у відкритому доступі. Все обмежується лише вашою фантазією. Ба більше, у світі вже давно друкують машини, елементи декору, взуття, прикраси, таблетки і навіть їжу.