У Луцьку підняли вартість проїзду в тролейбусах. Відтепер лучани платитимуть не чотири, а шість гривень. У ЛПЕ кажуть: це рішення відкладати далі вже не було куди. 

Основна причина підвищення тарифу: дорога електроенергія, яка слугує паливом для тролейбусів. Якщо у вересні на підприємстві за одну кіловат-годину платили 1,4 гривні, то у січні цього року вже 4,8. Загалом же електроенергія складає 70% тарифу.

Усього ж у Луцьку є 56 тролейбусів: з них 12 нових (цьогоріч чекають ще 17). Поки постійно ремонтувати доводиться старі російські і польські. Тож на все грошей не вистачає, каже керівник підприємства Володимир Пуц.

В рік підприємство заробляє близько 30 мільйонів гривень. І є збитковим. Тож міська рада вимушена його дотувати. Все через те, певнять, що підприємство перевозить велику кількість пільговиків – 65% від усієї кількості пасажирів. Тому економісти стверджують підняття вартості не зробить підприємство прибутковим. Якщо порахувати всі витрати, то обґрунтований тариф для нашого міста становитиме 11-12 гривень. При таких цифрах – ЛПЕ буде заробляти на себе.

Утім, у міськраді розуміють, якщо встановити такий, то тролейбусами будуть їздити одні пенсіонери та пільговики.  Щоб не робити такий стрибок, запропонували шість гривень. Рішення підтримали на засіданні виконавчого комітету.

До слова, у Львові і Тернополі проїзд вартує 10 гривень, Вінниці та  Івано-Франківську – вісім, Рівному – шість.