Луцький міський голова Ігор Поліщук анонсував здорожчання вартості проїзд у тролейбусах. 

Про це він розповів в інтерв’ю ІА Волинські новини.

“Це неминуче. Адже вартість електроенергії вже зросла вдвічі. Думаю, це буде на початку наступного року. Щоправда, зростання буде значно нижче від економічно обґрунтованого рівня, бо, враховуючи нову ціну на електроенергію, економічно обґрунтована вартість проїзду в електротранспорті з одного пасажира має становити 12 гривень”, – каже Ігор Поліщук.

За його словами, щоб вивести ЛПЕ хоча б на нульовий рівень, треба зробити квитки, які покриватимуть собівартість з мінімальною рентабельністю – по 12 гривень.

“Але якщо ми введемо ціну квитка в розмірі 12 гривень, тоді пасажиропотік взагалі впаде і ефект буде мізерний. Сьогодні в тролейбусах 70% пільговиків, проїзд яких компенсовує міський бюджет. Загалом, питання громадського транспорту залежить від інвестицій у нього. Інвестиції можуть бути або від пасажирів, або від муніципалітетів. Багато хто, приїжджаючи з-за кордону, розповідає про те, який гарний там громадський транспорт. Але у Варшаві, наприклад, одна поїздка коштує 25 гривень. Зрозуміло, там зовсім інший рівень доходів і такі ціни ми не можемо встановити. Ця ситуація напряму пов’язана з купівельною спроможністю і благополуччям наших мешканців”, – пояснив мер.