Глава Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що інформація про заборону продажу деяких непродовольчих товарів  під час січневого карантину не відповідає дійсності. Проте озвучений ним перелік дозволених товарів не різниться від оприлюднених напередодні Американською торговою палатою.

Про це пише Бабель.

«Я бачив цю інформацію, яка з’явилася в мережі, вона не є достовірною», — сказав міністр, коментуючи питання про те, що продаж лікарських засобів та кормів для тварин буде заборонений у супермаркетах.

Степанов навів відповідний пункт постанови уряду про карантин та перелічив, якими ще товарами дозволено торгувати, крім продуктів харчування (йдеться про магазини, де не менше 60% площі призначено для торгівлі продуктами харчування):

  • лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
  • засобами гігієни;
  • засобами звʼязку;
  • ветеринарними препаратами та кормами;
  • насінням, засобами захисту рослин.

Торгівля іншими групами товарів може відбуватися лише адресною доставкою.

Щодо торгівлі побутовою хімією, то Степанов зазначив, що в уряді планують уточнити цей пункт. Міністр закликав не поширювати «фейки», щоб не сіяти паніку.

Нагадаємо, напередодні Американська торгова палата закликала Кабінет міністрів переглянути умови карантину стосовно продажу деяких груп товарів. У палаті наголосили, що під час карантину уряд заборонив навіть у супермаркетах продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі та товари для навчання.