У музеї сучасного українського мистецтва Корсаків львівська мисткиня Ольга Кузюра презентувала лучанам власну виставку “Втрачена присутність”.

На унікальних естампах можна побачити все – тримачі для скринь, дверні ручки, кахлі, замки, таблички з логотипами, елементи антикваріату та інші дрібні шматки історії.

Особливістю є те, що працює львів’янка з нетиповим для митців матеріалом – папером. Адже він дуже крихкий і легко нищиться. Тут понад три тисячі шматків паперу з рельєфними відбитками.

Мисткиня розповідає, це краса та естетика, про яку в певний момент забули, бо змінилася епоха. Проект же про колективну пам’ять, про те, що не потрібно втрачати зв’язок зі своїми предками.

Відбитки в основному зібрані на західній Україні, розповідає авторка. Проект триває вже чотири роки і щоразу доповнюється чимось новим.

Серед відвідувачів виставки чимало було молоді. Кажуть, дуже цікаво впізнавати різні предмети за їх відбитками. Особливо, коли вони несуть в собі багатолітню історію.

Звернути увагу до пам’яті, до нашої самобутності, не нехтувати цим – саме це основний месидж виставки за розповідями Ольги Кузюри. Мисткиня продовжуватиме працювати над колекцією, доповнюючи її новою графікою та інсталяціями.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.