У музеї сучасного українського мистецтва Корсаків львівська мисткиня Ольга Кузюра презентувала лучанам власну виставку “Втрачена присутність”.

На унікальних естампах можна побачити все – тримачі для скринь, дверні ручки, кахлі, замки, таблички з логотипами, елементи антикваріату та інші дрібні шматки історії.

Особливістю є те, що працює львів’янка з нетиповим для митців матеріалом – папером. Адже він дуже крихкий і легко нищиться. Тут понад три тисячі шматків паперу з рельєфними відбитками.

Мисткиня розповідає, це краса та естетика, про яку в певний момент забули, бо змінилася епоха. Проект же про колективну пам’ять, про те, що не потрібно втрачати зв’язок зі своїми предками.

Відбитки в основному зібрані на західній Україні, розповідає авторка. Проект триває вже чотири роки і щоразу доповнюється чимось новим.

Серед відвідувачів виставки чимало було молоді. Кажуть, дуже цікаво впізнавати різні предмети за їх відбитками. Особливо, коли вони несуть в собі багатолітню історію.

Звернути увагу до пам’яті, до нашої самобутності, не нехтувати цим – саме це основний месидж виставки за розповідями Ольги Кузюри. Мисткиня продовжуватиме працювати над колекцією, доповнюючи її новою графікою та інсталяціями.