У Мюнхені презентували звіт аналітичного центру Rasmus und Global щодо можливого формату миротворчої місії ООН в Україні. Автор документа Річард  Гован, експерт Колумбійського університету, радить розгорнути контингент у двадцять тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО. П’ять тисяч з них мають бути розміщені на кордоні між Україною та Росією. Такий формат місії може принести в Україну тривалий мир, каже колишній генеральний секретар НАТО Андрес Фог Расмусен. Щоб місія запрацювала Росія має проголосувати за це у раді безпеки ООН. Позицію Москви сподівається почути під час наради у форматі нормандської четвірки, яку представники України, Росії, Франції та Німеччини все ще сподіваються провести у Мюнхені. Генеральний секретар ОБСЄ переконаний, що Париж та Берлін можуть зрушити мирний процес з місця.
Петро Порошенко таку пропозицію не прокоментував, але нагадав, що “війна на Донбасі стосується усіх, хто хоче жити в Європі у мирі та безпеці”.

Американську делегацію на Мюнхенській конференції очолює міністр оборони Джим Матіс. Вашингтон з іншого боку тисне на Росію. Наполягає, щоб усі члени НАТО збільшили витрати на оборону до 2% ВВП своїх країн, аби убезпечити Європу від російської агресії.