Боротьба з борщівником. У луцькому парку на Шопена викосили зарослі цієї отруйної рослини. Подекуди борщівник тут сягав майже два метри у висоту.

Викосити бур’ян попросили самі лучани. З таким проханням протягом тижня вони декілька разів телефонували на гарячу лінію міськради. В управлінні екології кажуть – лише скошуванням знищити борщівник Сосновського неможливо, оскільки він швидко виростає знову. Тому наступного дня роботи продовжать.

Навіть один рік постійного перекопування ділянки не допоможе позбавитись цього бур’яна. Екологи стверджують – це потрібно повторювати принаймні протягом чотирьох років. Інакше назавжди викорінити рослину неможливо.

Борщівник Сосновського – отруйна рослина, контакт з якою спричиняє важкі опіки. Тому для людей він дуже небезпечний. Лікарі кажуть – якщо вже торкнулись цієї рослини, одразу ж необхідно промити уражену ділянку шкіри водою. Протягом двох-трьох днів не можна виходити на сонце, бо ультрафіолет посилює опік. Також рекомендують одразу звернутись до медиків, бо часто опіки від борщівника провокують ускладнення.