Першу приміську маршрутку, яка курсує Луцькою громадою? обладнали валідатором. Це рейс з Кульчина до обласного центру. Автоматизована система оплати проїзду поки працює у тестовому режимі. І суттєво відрізняється від схеми, що діє у міському транспорті. За готівку пасажирів поки що не карають, але наголошують на нових можливостях.

Яким був перший день на рейсі “Луцьк – Кульчин” – у сюжеті 12 каналу.

Поки прогресивна електронна система лише ускладнює життя і псує нерви, що сільським мешканцям, що водієві маршрутки.

“Треба з всіма сваритися, доказувати, що це не від нас залежить”, – бідкається водій Олександр Качмар.

Із приміських маршруток лише ця – перша і поки єдина виконала вимогу Луцькради: хто хоче курсувати через місто, має встановити автоматизовану систему оплати проїзду. Законослухняний перевізник встановив, та більшість пасажирів виявилися до новації не готовими.

На разі лише третина пасажирів кульчинської маршрутки придбали електронні проїзні квитки. Та використовувати їх – ще та морока, кажуть люди. Через різну вартість проїзду у приміських маршрутках картку до валідатора треба підносити двічі. На вході система знімає максимальну суму за проїзд. При виході повертає решту.

“В залежності від зупинки, на якій пасажир сідає і від зупинки на якій він виходить – різна вартість проїзду, від шести до 14 гривень. Тобто, пасажир в залежності від відстані може оплатити 8, 10, 13 гривень або ж 14 гривень, якщо безпосередньо в кінцеву їде”, – пояснює Інна Артемчук, заступниця директора компанії “СityСard”.

Думки пасажирів про зручність і користь такого нововведення розділилися.

У компанії “СityСard” додають, що у приміських маршрутах працюватиме лише два види оплати – пластикова картка та QR-код через мобільний додаток. Одноразовий квиток та банківська картка не діятимуть, з причин  тієї ж залежності вартості від відстані.