У селі Зубильне Затурцівської громади будинок культури вже багато років потребує ремонту. Тут навіть немає опалення, тож взимку село майже без концертів.

А народ у Зубильному творчий: часто влаштовують концерти і свята, а за активну творчу діяльність люди не раз отримували нагороди та грамоти. Для чого клуб точно годиться – це для дискотек. І танцюють всі дуже активно – аби не замерзнути.

Нині в Україні нараховують близько 16 тисяч культурних закладів, 80% з них – сільські клуби. Досить часто вони є єдиним місцем дозвілля та творчого розвитку для дітей та дорослих. А в ході децентралізації утримання цих установ лягло на плечі громад. Більшість з них не ремонтувалися протягом десятків років, потребують встановлення систем опалення, водовідведення, нових меблів та апаратури. Такі витрати є непомірно великими для бюджетів новостворених громад.

Закривати ми клуб у Зубильному однозначно не будемо. Через те, що туди ходять люди”, – обіцяє начальниця гуманітарного відділу Затурцівської громади Оксана Нерода.

Але й братися у найближчі роки за ремонт приміщення також не будуть. Нині у громаді хочуть створити центр надання культурних послуг у сусідніх Холопичах. Вже після цього думатимуть про будинки культури у Зубильному.