У Галичанах Луцького району відкрили підприємство, де сир виготовляють ледь не усім селом. Фермери, які мають корів, приносять до сироварні молоко, а фахівці-технологи перетворюють його у якісний сир.

Ця сироварня – перша на Волині, де господарства, що мають корів, скооперувалися задля якісного продукту.

«Пастеризується при температурі 65 градусів пів години. Потім заноситься закваска на чистих культурах – пів години. І тоді вже додаються ферменти», – розповів технолог Леонід Панасюк.

Саме він відповідає за створення продукту, який нічим не поступається сиру, що виготовляють великі підприємства.

«У ванній воно сквашується 40 хвилин. І далі, на даний момент, зерно ріжеться на 5-6 міліметрів», – додає технолог.

Далі зерно обсушують, пресують, зливають сироватку, розливають у форми і солять.

Попри те, що сама сироварня не така вже й велика, тут – надсучасна техніка, а також все необхідне, аби створити смачний сир. Нині тут виготовляють сири твердих сортів «Гауда», з часом асортимент обіцяють розширювати.

Власник підприємства Михайло Стецюк ділиться: ідея такого виробництва виникла після робочої поїздки в Нідерланди.

«Подивилися, як працюють у Голландії – хто сир, хто масло виробляє. І ми вирішили побудувати сироварню. У першу чергу націлені на тверді сири, у зв’язку з тим, що твердий сир зберігається від 1 місяця і рік, і два, і три», – розповів власник.

Ідею, з якої все й почалося, реалізовували упродовж років.

«Сьогодні це повноцінний перший показовий кооператив у нашій області, де люди скооперовано мають можливість від випасання худоби до заготівлі кормів для членів кооперативу, до збору молока, до його реалізації і загального, спільного кінцевого результату», – каже начальник управління агропромислового розвитку волинської ОДА Юрій Горбенко.

Уже невдовзі продукція із Галичан з’явиться на прилавках магазинів Горохівщини, а згодом Луцька та України.