У Варшаві в житло українських будівельників кинули коктейль Молотова.

Про це пише Вголос з посиланням на інформацію Центру моніторингу проявів расизму та ксенофобії.

Інцидент трапився в ніч з 12 на 13 липня по вулиці Вольській.

Повідомляється, що, крім підпаленої пляшки з бензином, яка, на щастя, пожежу не викликала, біля квартири, яку орендують українські будівельники варшавського метро, розписали стіни з образливими написами: «Геть з Польщі», «Бидло» тощо.

Поліцію викликав  власник квартири.

Водночас українці, які мешкають у цій квартирі, написали відкритого листа, в якому наголошують, що завдяки українським заробітчанам у Варшаві з’являються нові будинки і дороги.

В листі йдеться про те, що “поляки будують за кордоном, а ми разом з турками будуємо для вас станцію метро на вул. Гурчевській. Приїхали сюди «за хлібом», але не хочемо його безкоштовно.

“Щоб заробити грошей, ми дуже тяжко працюємо на глибині 25 метрів під землею. Збагачуємо Польщу не тільки своєю працею, а й сплаченими податками, з яких польська держава фінансує, зокрема, лікарні, школи та пенсії. Тому ми не розуміємо, чому нас обзивають, чому наші двері і стіни навколо обписали спреєм, а наші двері обплювали. Наш будинок був підпалений. Ми відчуваємо загрозу”, – йдеться у листі.

За неофіційними даними, в Польщі зараз працюють 1-1,5 млн українців.

Згідно з останнім опитуванням агентства EWL, майже 75% опитаних українських заробітчан мають намір переїхати на роботу в іншу країну.