Під стінами Волинської обласної державної адміністрації мітингують жителі 4 громад: Княгининівської, Заборольської, Гуто-Боровенської та Зарічанської. Вони переконують, що не хочуть об’єднуватися з містами. Тим часом в ОДА кажуть, що рішення про приєднання цих ОТГ узгоджувалося із місцевими жителями. 

Акцію влаштували вранці 4 червня. Про це йдеться на фейсбук-сторінці Валентини Куц.

“Ми хочемо розпоряджатися тими коштами, які зараз надходять до бюджету об’єднаних громад. Ми готові до діалогу”, – заявив один із учасників акції.

До мітингувальників вийшли заступник голови ОДА Анатолій Костик та представниця відділу регіональної політики та з питань децентралізації Волинської ОДА Ірина Лебедюк.

“Ми неодноразово зустрічалися з представниками громад і обговорювали питання щодо об’єднання, приєднання, формування перспективного плану Волинської області. 13 травня 2020 року Кабміном було прийнято розпорядження про затвердження нашого плану. Так, є деякі жителі громад, які не підтримують це, але у нас є державницька позиція. Кабінет міністрів вирішив об’єднати громади: Заборольську і Княгининівську до Луцької міської ОТГ, Гуто-Боровенську – до Камінь-Каширської міської ОТГ (вона наразі проектна)”, – пояснила Ірина Лебедюк.

“Я розумію ваше невдоволення, але є розпорядження Кабінету міністрів України. Відповідно до статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, ви маєте право на звернення до суду і можете оскаржити розпорядження Кабінету міністрів”, – зауважила вона.

Нагадаємо, минулого тижня представники ОТГ протестували під будівлею облдержадміністрації з проханням сприяти змінам перспективного плану і запропонувати уряду відповідні правки.