Перевірили роботу Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області Любов Сітовська та громадський монітор Наталія Смолярчук знайшли у закладі ряд порушень, – йдеться на сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Заклад забезпечує здобуття освіти наукового спрямування, що базується на дослідно-орієнтованому навчанні та спрямована на поглиблене вивчення профільних предметів.

Головною метою діяльності ліцею-інтернату є створення умов для навчання талановитої, обдарованої молоді, залучення її до систематичної науково-дослідної, пошукової, експериментальної роботи.

Моніторинговий візит співпав з весняними канікулами, які згідно з наказом директора тривають з 22 до 27 квітня. Тому вихованців на території закладу не було.

Умови для навчання – належні

Загалом у закладі навчається 313 учнів, з яких 3 дітей сиріт, 19 дітей батьки, яких приймали участь в АТО та інші. Вікова категорія вихованців від 13 до 18 років.

Монітори зазначили, що у закладі створені належні умови для навчання учнів. У приміщенні школи є необхідні для організації освітньої роботи кабінети та майстерні. Створено 13 класних кімнат, наповнюваність яких становить від 30 до 34 дітей та 15 студій для гурткової роботи. Вихованці ліцею мають високі показники за результатами участі у різних Всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, турнірів неодноразово ставали переможцями таких змагань.

Територія ліцею-інтернат частково огороджена. В навчальному закладі є кнопка екстреного виклику.

Під час візиту з’ясовано, що в зазначеному закладі проводяться заходи щодо покращення та зміцнення матеріально-технічної бази в навчальному корпусі та у гуртожитку.

Які порушення знайшли?

Водночас встановлено, що порушуються права дітей на належні умови проживання у гуртожитку на 200 вихованців. Не у всіх житлових кімнатах дотримуються норми площі. Мала площа приміщень дозволяє використання лише двоярусних ліжок. Через протікання даху 4 кімнати в гуртожитку не використовуються для проживання учнів. Монітори відзначили недостатню кількість меблів, а саме шаф для одягу та особистих речей. Багато меблів потребують ремонту та заміни.

У трьохповерховому гуртожитку є лише одна кімната гігієни для дівчат та загальна баня для хлопців і дівчат, які знаходяться на першому поверсі та потребують ремонту. На другому і третьому поверсі діти не можуть митися, оскільки немає пристосованих гігієнічних кімнат. Усі туалетні кімнати не мають дверцят, що порушує право вихованців на приватність. Не скрізь працюють зливні бачки.

Пральна розташована у віддаленому приміщені, яке перебуває в аварійному стані.

Адміністрація закладу запевнила, що ремонті роботи приміщень гуртожитку розпочнуться найближчим часом після завершення ремонту даху.

Вартість харчування на одного вихованця на день складає 56 гривень. Харчуються вихованці 5 рази на день. Через брак фінансування діти отримують недостатню кількість свіжих овочів, фрукті та соків. Оскільки діти перебувають в школах-інтернатах цілодобово, таке харчування є порушенням прав дітей на повноцінне харчування.

Моніторингова група звернула увагу на неналежні умови зберігання продуктів в овочесховищі, в якому не проводилося прибирання. Зокрема, були виявлені зіпсовані яблука, які зберігатись поряд з іншими продуктами харчування.

На території та в приміщеннях закладу ведеться відеоспостереження, проте попередження про це відсутнє.

За результатами моніторингового візиту до Волинської обласної ради будуть направлені рекомендації щодо усунення виявлених проблем.