Міністерство освіти і науки України підготувало нову модель оцінювання для першачків: “має значні успіхи”, “демонструє помітний прогрес”, “досягає результати з допомогою вчителя”, “потребує значної уваги і допомоги”. У самому свідоцтві багато розділів та пунктів. Тож у Міністерстві освіти та науки прагнуть відмовитися навіть від слова “табель”. Кажуть, в першому класі воно не доречне. Першокласниця Влада є ученицею експериментального класу. Наприкінці навчального року її мама Катерина отримала нове свідоцтво досягнень, геть не схоже на те, яке отримувала колись сама.
Подобається шкільний документ і його маленькій власниці. Каже, все в ньому розуміє і взагалі в школу ходить залюбки. До вподоби нова система оцінювання і вчителям початкових класів. Освітяни це називають “вербальним оцінюванням”. Проте, на думку Наталії Віталіївни, на реакцію дитини на оцінки та на школу в загальному, впливає і те, як батьки реагують на результати шкільної роботи.
Те, що оцінювання негативно впливає на малечу, підтверджують і психологи. Ознайомившись із зразком нового свідоцтва, пані Христина запевняє, що у новій моделі оцінювання знань першокласників врахували і психологічні фактори.Наразі ця система є експериментальною. Якщо робота з нею покаже гарні результати, такі свідоцтва будуть отримувати усі батьки українських першокласників.