Країни одна за одною відкривають кордони для українців. Але не усі волиняни поспішають їхати на відпочинок за кордон. Багато хто хоче подорожувати Україною. Найпопулярніші варіанти: поїздка в Карпати або на море.

Куди їдуть волиняни журналісти 12 каналу вирішили з’ясувати просто на залізничному вокзалі Луцька.

На пероні людно – як ніколи. Хтось вже відпочив, хтось лише їде. І більшість тут зібралися на Азовське море. Пані Олена з сім’єю якраз чекають свій потяг. Летіти за кордон, розповідає, доки не наважуються через малих дітей.

Чесно, кортить поїхати за кордон,  бо кошти, які ми залишаємо тут, не менші. Але поки їдемо відпочивати на Азовське море, тому що це тепле море, мілке , дуже зручно з дітками відпочивати”, – каже Олена. 

А от пані Ірина тільки з потяга. Їздили, кажуть, гуртом із друзями та родиною. Розповідають: море тепле, медуз небагато, житло, за бажання, можна знайти охайне і не за всі гроші.

Вдома найкраще. В Україні в нас багато чудових місць, білети дешеві, доступно все”, – каже пані Ірина. 

Чим добиратися, розповідають відпочивальники, довго не думали. Потягом і безпечно, і комфортно.

Втім, не усім до душі українські красоти. Пан Владислав – уродженець Латвії. Каже: з радістю подався б у відпустку на батьківщину, та поки – зась.

Втім, карантин зупиняє далеко не всіх. За словами турагентів, попит на гарячі путівки за кордон лише збільшується. Більш популярні країни з лояльнішими умовами в’їзду, та деякі люди спеціально вакцинуються, аби відпочити у бажаному місці.

“Традиційно їдуть найбільше в Туреччину, Єгипет, Грецію, Болгарію, також популярними напрямками є Чорногорія, бо там довгий час взагалі не треба було нічого, щоб туди летіти”, – розповідає Богдан Климчук, очільник туристичного агентства “Патріот”.

Не лякають волинян і пожежі в Туреччині. Напрямок досі користується популярністю. До того ж, через таку оказію туроператори почали знижувати ціни на путівки. Якщо пропозиція “гаряча”, ціна стартує від 5 тисяч гривень.

Інші напрямки обійдуться значно дорожче. До прикладу, відпочинок в Єгипті середнього класу вартує від 17 тисяч гривень і вище. Звісно, є й курорти віп класу, як то Мальдіви, Сейшели чи БАлі. Втім, за такий відпочинок вам доведеться викласти з кишені від 70 тисяч гривень.

Серед волинян такі пропозиції популярністю користуються вкрай рідко. Мовляв, для таких розкошів зараз не час, фінанси співають романси. А загалом, за словами турагентів, за кордон здебільшого їздять сім’ями та парами, а от Україною популярними залишаються групові мандрівки. Серед вітчизняного в пріоритеті Карпати та Прикарпаття.