Україна на 100 відсотків готова до коронавірусу. Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нині в інфекційних лікарнях країни є 12 тисяч ліжок на стаціонарі і ще понад 2 тисячі спеціальних боксів. Забезпечені медзаклади і необхідним обладнанням.

Також заступник міністра похвалився – на кордоні у найбільших пунктах пропуску перевіряють  температуру в усіх, хто приїжджає в Україну. Такий скринінг, зокрема, пройшли понад півмільйона людей.

Щоправда, в останніх рекомендаціях від 29 лютого Всесвітня організація охорони здоров’я заявила – що це абсолютно неефективно. Температурний скринінг при виїзді або в’їзді не є ефективним способом запобігти поширенню інфекції між країнами. В інфікованих людей може бути інкубаційний період, можуть не проявлятися симптоми на ранніх стадія, або людина може прийняти жарознижуюче і приховати симптоми.

Вберегтись не допоможуть і маски. Хоча, нині їх дуже активно розкуповують українці. Втім, це захисту від вірусу – не гарантує.

Станом на 2 березня в Україні не пітвердилась жодна з 8 підозр на коронавірус. Також стабільна ситуація із українцями, які прибули з китайського Уханю, і нині перебувають на обсервації в Нових Санджарах. Їх, кажуть в уряді, планують відпускати вже п’ятого березня.