Минув рік з того часу, як ухвалили рішення про створення ПЦУ.

“Було остаточно стверджено істину, не раз вже повторену перед цим у різних документах і заявах: Україна не є і ніколи не була канонічною територією Московського Патріархату”, – написав на своїй сторінці у Facebook Митрополит Епіфаній.

Також він зазначив про розв’язання канонічних перешкод: “Було розв‘язано канонічні перешкоди до рівноправного єднання православних в Україні – завдяки задоволенню апеляцій було визнано не дійсними всі заборони, відлучення та анафеми, проголошені Російською Церквою не через порушення православного віровчення, але з московського бажання утримати за собою незаконно захоплену владу”.

Ці рішення зробили можливим скликати і успішно провести у грудні 2018 р. Об‘єднавчий Собор, утворивши з трьох гілок до того тривалий час поділеного українського православ’я – єдину Помісну Українську Православну Церкву. Яка на початку цього року отримала Томос про автокефалію, чим навічно утвердили її автокефальний статус і церковну незалежність, єдність із родиною Вселенського Православ’я та рівноправність з Помісними Церквами-Сестрами.

“Тому саме сьогодні ми повторюємо слова вдячності Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію та всій Матері-Церкві Константинопольскій за рішучі та мужні канонічні рішення, ухвалені рік тому. З Божою допомогою та спільними зусиллями наша Помісна Церква розвивається і утверджується, маючи підтримку більшості православних в Україні та материнську допомогу від Вселенського Патріархату. Бачимо, як багато ми змогли досягти протягом цього року та віримо і будемо разом робити все належне, щоби за рік мати нові досягнення – на славу Божу, на благо Православ’я та українського народу”, – ідеться в дописі Епіфанія.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Блаженніший Епіфаній – на Волині. ВІДЕО