Україна позивається до Міжнародного суду ООН через порушення Росією конвенції з морського права. Нині робота над цим документом перебуває на завершальному етапі. МЗС планує здійснити відповідне подання в лютому наступного року. За словами заступниці міністра закордонних справ України Олени Зеркаль, уже за два місяці позов буде зареєстровано, потім Росія матиме три місяці, аби подати заперечення. Далі, за процедурою, Україна вивчатиме аргументи росіян − також впродовж 3-х місяців.

На перші результати цієї справи варто очікувати не раніше 2019 року. По суті цю справу почнуть розглядати вже у 2021-му. Також заступниця Міністра закордонних справ повідомила про успіхи України в судових справах проти Росії. На п’ятьох арбітражних засіданнях з питань втраченого майна в Криму була визнана відповідальність північного сусіда.
Окрім того, Україна готує для подання до Гаагського трибуналу конвенцію про заборону фінансування тероризму та расову дискримінацію. В МЗС планують передати документи вже у червні 2018 року.