Україна випробувала американські Джавеліни. Цю надзвичайно точну протитанкову оборонну зброю Києву передали американські партнери. Новенькі протитанкові комплекси вже випробували українські військові. У вівторок 22 травня, на військовому полігоні солдати продемонстрували президентові Петру Порошенку можливості американських ПЗРК.
Військові продемонстрували главі держави контрольні пуски по наземних цілях. Всі цілі були успішно вражені.Першого березня, Агентство Міноборони США з питань співпраці в галузі безпеки повідомило, що Держдепартамент підтримав рішення про передачу Україні комплексів Javelin на суму до 47 мільйонів доларів. За цим рішенням українська армія мала отримати: 37 пускових установок; 210 ракет до них; спеціальні тренувальні комплекси; та тренінги з використання і технічного обслуговування. Доставка – також за рахунок Вашингтона.
Скільки ж ПЗРК Україна отримала у підсумку, в Міністерстві оборони поки що не коментують. У Держдепі наголошували, що це рішення – частина зусиль, щоб допомогти Україні захистити територіальну цілісність і “стримати подальшу агресію” РФ. Президент України Петро Порошенко запевнив, що нове устаткування будуть використовуватися в зоні бойових дій на Донбасі в разі повномасштабного наступу з боку проросійських бойовиків.