За другий квартал 2019 року Україна опустилася в рейтингу паспортів світу з 40-го на 44-е місце. Це сталося через те, що  українці  втратили безвізовий режим із африканськими республіками Джибуті і Беніном.

Про це свідчать дані оновленого Індексу паспортів, який відображає останні зміни у безвізовому режимі всіх країн світу, – пише УНІАН,

Наразі українці можуть відвідувати без візи 126 країн. У попередньому кварталі показник був вище – 40-е місце і 128 країн з безвізовим відвідуванням. Однак за останні місяці Джібуті та Бенін змінили свою візову політику, і тепер українці повинні отримувати електронну візу замість візи по прибутті (методологія Індексу паспортів зараховує візу по прибутті як безвізовий в’їзд, електронну візу – ні).

Водночас перше місце в рейтингу як і раніше займають Японія і Сінгапур, паспорти яких дозволяють відвідувати без візи 189 країн світу. Південна Корея, яка три місяці тому була на першій сходинці, втратила дві позиції і тепер займає друге місце разом з Німеччиною та Фінляндією (187 країн). Трійку лідерів замикають Данія, Італія та Люксембург (186 країн).