Після закриття кордонів України для іноземців громадяни України зможуть потрапити в країну на автомобілі і перетинаючи кордон пішки.

Про це повідомив перший заступник голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко,  – пише Інтерфакс-Україна.

Можна перейти кордон пішки

“Ті громадяни, які йдуть у пішому порядку, з урахуванням того, що пішохідні переходи у нас наразі закриті, ми організували взаємодію з місцевими органами влади, і місцеві органи влади виділяють автотранспорт: автобуси, якими, зокрема, на західному кордоні цієї ночі цю проблему було вирішено. І надалі ми у такий самий спосіб комунікуватимемо з місцевими органами влади для того, щоб це питання вирішувалося”, – сказав Володимир Нікіфоренко на брифінгу.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Через коронавірус скасували потяг, що курсував на Волині

Можна повернутися на власному авто

Нікіфоренко нагадав, що починаючи з 00:01 вівторка припиняються пропускні операції в пунктах пропуску для авіаційного, повітряного, залізничного та автомобільного (для автобусів) сполучення.

“Тобто, залишається можливість автомобільного перетину державного кордону. Всіх громадян України ми запрошуємо повернутися додому і наголошуємо на особистій відповідальності: якщо хтось або був у відповідних регіонах, або відчуває, що є певні ризики, то рекомендуємо самоізолюватись після прибуття в Україну”, – наголосив він.

Заступник голови Держприкордонслужби зазначив, що прикордонники готові в будь-який час доби пропустити українців через діючі пункти пропуску.

Він також додав, що всіх іноземців випускатимуть за межі України в установленому порядку.

Можна повернутися літаком

Міністерство інфраструктури формує перелік чартерних рейсів, якими громадяни України зможуть повернутися додому після 17 березня.

Про це повідомляє МЗС України на сторінці у фейсбуці.

“Зараз Міністерство інфраструктури формує перелік чартерних рейсів, якими громадяни України зможуть повернутися додому після 17 березня”, – йдеться в повідомленні.


Як повідомлялося, 17 березня 2020 року з 00:00 протягом наступних двох тижнів буде закрито пункти пропуску через державний кордон України для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення. Для громадян України, які подорожують на власному транспорті, пункти пропуску відкрито, пояснила прес-служба Ради національної безпеки і оборони.

Нагадаємо, голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав українців, які перебувають за кордоном, реєструватися в системі МЗС “ДРУГ“, щоб відомство знало про їх місце перебування. За його словами, для тих, хто не зможе повернутися в Україну до 17 березня, ця система стане основою для формування списків для вивезення громадян України спецлітаком.