Громадське телебаченняІталія найбільше потерпає від пандемії коронавірусу в Європі. Вона одна з перших країн, яка оголосила один із найсуворіших заходів безпеки – загальнонаціональний карантин. Влада виділяє мільярди євро на боротьбу з недугою.

Про те, що відбувається в самій країні, як жителі країни живуть в таких суворих заходів безпеки, розповіла уродженка Володимира-Волинського, яка вже тривалий час живе в Італії Анна Целіковська, – пише Район.Володимир-Волинський.

Вона з родиною живе на Сицилії. Жінка каже, що в них ситуація не дуже критична, але проблема в тому, що з «червоних зон», наприклад, з півночі люди масово почали мігрувати на південь. Тому хворих більшає уже по всій Італії.

«Строгий карантин. Все закрито, працюють лише аптеки і супермаркети. З дому можна виходити тільки на роботу і за закупами. Якщо, наприклад, йдеш на роботу, то при собі треба мати пояснюючу. Якщо тебе зупинять і з’ясують, що щось не відповідає реальності – штраф 206 € або 3 місяці ув’язнення. Моєму чоловіку видали таку пояснюючу і він з нею їздить на роботу. Діти сидять по домівках, навчання проводиться дистанційно», – розповідає жінка.

По всій країні закриті бари, ресторани, спортивні та розважальні заклади, салони краси та перукарні. Всі імпрези заборонені, на похованнях – тільки найближчі й мінімум людей.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Як Луцьк готується до коронавірусу

«Ще кілька днів тому, коли ще не було такого строгого карантину, то бари та ресторани працювали. В барах, наприклад, сиділи один від одного якомога далі, замовлення офіціанти відбирали біля столиків і так само брали розрахунок. Щоб не було скупчення людей», – продовжує жінка.

У супермаркети нині пускають по кілька осіб, нагадують постійно, щоб дотримувались дистанції між собою.

«Я живу в маленькому містечку і в нас тут практично немає громадського транспорту, всі їздять на власних авто. То хочу сказати, що там теж є свої вимоги. В авто мають право їхати лише 2 пасажири, водій та особа на задньому сидінні. Проблем з продуктами немає. З ліками теж. Масок майже нема і ціни на них піднялися», – продовжує свою розповідь Анна.

Експрес-тести на коронавірус роблять при першій необхідності і безкоштовно. Всім – не зважаючи на національність та легалізацію.

«Якщо з’являються якісь симптоми захворювання, людей просять не виходити з дому, а телефонувати до сімейного лікаря, або ж на інші спеціальні номери. Тоді приїжджають додому, роблять тест і згодом повідомляють результат. Чомусь вірус вражає переважно людей старшого віку. Дякувати Богу, немає жодної хворої дитини на коронавірус », – розповідає жінка.

Землячка розповідає, що за останній місяць чимало українських заробітчан втратили роботу. Деякі з них залишаються в Італії, дехто – вже повернувся додому.

«Ті, що поїхали – не схвалюю їхнє рішення. Ми ж всі прекрасно розуміємо, що українська медицина не витримає такого навантаження і буде катастрофа. Тут, в Італії, зрозуміли одне – головне не панікувати і самим дбати про безпеку», – розповідає Анна.

Нагадаємо, словенські прикордонники не пропустили автобуси з українцями, які поверталися з Італії додому. Місцеві прикордонники закликали їх повертатися до Італії.

Тим часом в Україні зафіксували першу смерть від коронавірусу.