Права на український фільм «Сторожова застава» продали в 19 країн. Про це повідомила компанія Кінороб, яка займалася виробництвом стрічки. Зокрема у переліку Китай, Японія, Іспанія, Італія та Канада.

У кінокомпанії також додали, що з грудня 2017 року фільм з англійськими субтитрами можна подивитися мешканцям 27-ми країн через прокатні інтернет-платформи.
Гроші на виробництво цієї української стрічки виділяли з державного бюджету. Втім, як запевняють творці, вони вже почали їх повертати. Перший один мільйон 20 тисяч гривень перерахували до фонду Держкіно ще на початку грудня минулого року. Решту планують повернути після міжнародного прокату стрічки. Загалом на зйомки витратили 40 мільйонів 300 тисяч гривень з них 18 мільйонів 100 тисяч надало Держкіно. Наразі стрічка вже заробила більше 20-ти мільйонів гривень.

У першому українському фентезі йдеться про пригоди сучасного школяра. Головний герой через магічний портал потрапляє з нашого часу на тисячу років назад. Там він стає свідком і учасником героїчних історичних подій. Стрічку зняли за однойменною книгою Володимира Рутківського.