До п’яти років позбавлення волі за домашнє насильство. Такий Закон вступить в силу 11-го січня наступного року.
Документ вводить до українського законодавства Стамбульську Конвенцію про запобігання насильству щодо жінок.
Сюди включено навмисне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства. Це стосується, як жінок, так і чоловіків.

Порушення каратимуться громадськими роботами до двохсот сорока годин або арештом до 6-ти місяців. Також передбачено обмеження волі до 5-ти років або позбавлення волі до 2-х років.
В той же час заборонять і примус до вступу в шлюб або заманювання для цього особи на територію іншої держави. За це передбачено арешт до 6-ти місяців або ж обмеженням чи позбавленням волі до 3-х років.

Окрім того, суд зможе заборонити винуватим особам перебування в місці спільного проживання з потерпілою особою. Також передбачена заборона наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи.
Водночас є покарання за примус до сексу з особою, від якої потерпіла матеріально залежна. Подібні дії караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж обмеженням волі до 2-х років.

Наразі згідно статистики щороку в Україні стикаються із домашнім насильством більше мільйона жінок. Близько 600 із них − гинуть. При цьому до поліції звертаються лише 10-15 відсотків.
Раніше Президент також підписав Закон про створення Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства. Власником реєстру буде Міністерство соціальної політики, а його адміністратором − державне підприємство, визначене Міністерством.