П’ятий Президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко придбав квартиру танкісту Богдану Пантюшенку, який був звільненний після п’яти років перебування в полоні бойовиків.

Петро Порошенко разом з депутатами «Європейської Солідарності» зустрівся із військовим та його дружиною Вікторією і особисто передав їм відповідні документи, – повідомляє пресслужба партії “Європейська Солідарність”.

Петро Порошенко розповів, що ще під час перебування в полоні Богдана Пантюшенка було вирішено придбати квартири трьом військовослужбовцям – двом військовим з 3-го полку спецназу та танкісту Пантюшенку.

Петро Порошенко зазначив, що дуже багато людей вірили і молилися за якнайшвидше повернення українських полонених додому. «Хочу сказати, що твоя поведінка і в бою, і під час перебування в полоні була зразком справжнього лицаря України. Незважаючи на твій дуже молодий вік – ти справжній воїн, ти справжній українській лицар, ти справжній патріот і справжній громадянин», – заявив п’ятий президент України.

Порошенко також розповів, що бойовики довго не визнавали, що Богдан Пантюшенко у них в полоні. «Незважаючи на наші наполегливі запити, вони говорили, що він зник без вісті», – сказав він та додав, що коли з’ясувалося, що військовий живий і перебуває в полоні, його постійно вносили у списки на звільнення, однак бойовики його щоразу викреслювали.

Вікторія та Богдан Пантюшенко подякували п’ятому Президенту за підтримку та допомогу. «Дякую за такий значний внесок і в переговорний процес, і в наші долі зокрема… Чоловік вже вдома, родина ціла – і це найголовніше. В подальшому я бажаю лише миру нашій країні. І я вірю в перемогу», – сказала Вікторія Пантюшенко.

Богдан Пантюшенко наголосив, що Україні потрібен мир на українських умовах, а не «русскій мір». Він також додав, що дуже радий розвитку української мови, музики, кіно в країні. «У нас є своє, яке ми повинні розвивати. І я дуже вдячний, що наша культура нарешті вибухнула і сподіваюся, що це тільки старт і початок її розвитку», – зазначив військовий. «Так приємно бачити наших людей, чути нашу мову, зануритися в нашу культуру. Я так цього чекав. Тільки цим і жив», – сказав Богдан Пантюшенко.

Родина Пантюшенків запросила Петра Порошенка та депутатів «Європейської Солідарності» на новосілля.

Довідково:

Богдан Пантюшенко (позивний «Броня») 18 січня 2015 року він потрапив у полон російських найманців поблизу Донецького аеропорту. Під час запеклих боїв в районі Донецького аеропорту підконтрольні Росії бойовики підбили танк, а його екіпаж взяли у полон. Згодом ту операцію з підриву Путилівського мосту поблизу селища Спартак назвуть «однією з найяскравіших в обороні летовища».