В Україні хочуть запустити ІФА-тестування на антитіла до нового коронавірусу – для визначення наявності імунітету до коронавірусної хвороби. Це дозволить побачити, хто вже переніс хворобу.

Про це заявив головний державний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми “Право на владу“.

“Найбільше епідемічне значення мають хворі в період появи симптомів. У цей час відбувається найбільше виділення вірусу, цей хворий стає найбільш небезпечним в епідемічному значенні. Він може інфікували велику кількість людей”, – пояснив Ляшко.

А ПЛР-тести (за методом полімеразної ланцюгової реакції) можуть не показати точного результату, якщо їх проводять у перші три дні інкубаційного періоду вірусу.

Ляшко зазначив, що ІФА-тестування покаже, перехворіла людина на COVID-19 чи ні, чи є імунітет. Але такі тести ще не запущені в Україні, бо вони тільки проходять випробування. Це має бути тест на специфічні антитіла.

За словами Ляшка, Україна буде п’ятою країною в світі, де стануть використовувати такий метод.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хроніки коронавірусу: усе, що відомо на цей час. 24 квітня

Довідково: Імуноферментний аналіз (ІФА, ELISA) – метод визначення сполук, макромолекул і вірусів на основі специфічної реакції “антиген-антитіло”. Утворений комплекс виявляють за допомогою ферменту. Антитіла зв’язуються виключно з певними антигенами (чужорідними для організму сполуками) – і ні з якими іншими.

До переваг методу відносять: відносно низька ціна, стабільність реагентів, простота реєстрації, створення каскадних систем посилення хімсигналів.