Десятки тисяч літніх іспанців вийшли на вулиці Мадрида та Барселони, щоб вимагати збільшення державних пенсійних виплат. Профспілки, що виступають організаторами акції, закликають приєднатись до неї громадян у всіх містах Іспанії. Вони вимагають, щоб ці виплати підлягали індексації відповідно до рівня інфляції. Багато пенсіонерів скаржаться, що останнього урядового збільшення виплат на чверть відсотка не достатньо.

 

Протестувальники літнього віку не зважали на дощ та холодну погоду в Мадриді під час маршу “Захисти пенсії в Конституції”. Один з пенсіонерів каже, що раніше він платив сто п’ятдесят євро за електроенергію, тепер же платить двісті. Тому після оплати комунальних послуг коштів не вистачає навіть до кінця місяця. Експерти прогнозували таку ситуацію. Адже виплати зменшились через істотне зростання у країні кількості людей похилого віку.
Це – вже друга хвиля акцій протесту за кращий рівень життя вподовж місяця в Іспанії. Активісти прагнуть вплинути на консервативний уряд прем’єр-міністра Мариано Рахоя.