Будній день, на годиннику -16-та. Більшість людей перебуває на робочих місцях. Проте Луцька влада вважає, що це -найвдаліший час для того, аби обговорити з громадськістю підвищення вартості проїзду в маршрутках до п’яти гривень. Для перестраховки захід назвали не слуханнями, а обговоренням. Та відразу обумовили, що він не має жодної юридичної сили.
Попри це громадське обговорення продовжили. Ні виконувач обов’язків міського голови, ні профільний заступник у ньому участі не узяли.
Реакція була вичерпною. За підвищення проїзду в маршрутних таксі Луцька висловились лише перевізники. Решта громадськості – проти. Аргументи наводили ті, що лунають з року в рік: автобуси брудні, водії – хамлять, зупинки не оголошують, графіків руху не дотримуються.
На громадське обговорення прийшли люди поскаржитися не лише на перевізників, а й на важку долю. Після отаких спічів нарешті вислухали обгрунтування підвищення тарифу від перевізників. Головні аргументи: пальне здорожчало на 25 відсотків, зросли в ціні й пально-мастильні матеріали, мінімальна заробітна плата.

Представник “Санрайзу” розповів, що за рік вони придбали три нові автобуси і 10 відновили. Та пообіцяв і надалі “омолоджувати” транспортний парк. Поки що знову звичними моделями – без кондиціонерів. Незабаром почнуть експеримент з автоматичними валідаторами на одному з маршрутів. Це дасть змогу вести облік пасажирів. Нагальною проблемою є брак водіїв. Не вистачає, в середньому, до 30 відсотків кермувальників. Ті, що є, – працюють понаднормово. У такому випадку ризикує не лише водій своїм життям, але й пасажири.

Перевізники аргументували підвищення тарифу у Луцьку – з огляду на сусідні обласні центри. Там проїзд вже навіть вище 5 гривень. До прикладу, у Івано-Франківську діє й вечірній тариф – 6 гривень. Про те, що Львів та Тернопіль мають довші, а відповідно і затратніші маршрути луцькі перевізників промовчали. Чи відбудуться громадські слухання, які мають юридичну силу, а не обговорення – поки не відомо. Рішення про підвищення проїзду має прийняти виконком в середині травня.