Після того, як парафіяни Свято-Покровської церкви в селі Озеро Луцького району прийняли рішення розпрощатися з Московським патріархатом, справа лишалася за малим – офіційно возз’єднатися з ПЦУ. Як відбувається ця процедура і чому після прощанням із російською церквою озеряни не можуть зайти до храму – розказує Анастасія Качина.

Віряни Свято-Покровської церкви, що в селі Озеро, до цієї зустрічі підготувалися. Два дні тому очільник Волинської єпархії ПЦУ митрополит Луцький і Волинський Михаїл відзначав день народження, а тому на прийом до нього озеряни прийшли не з порожніми руками. Причиною цієї зустрічі стала не менш хороша подія: напередодні селяни вирішили вийти з лона російської церкви: зібрали підписати, провели збори і проголосували.

«Підписів майже 300 по хатах зібрали, а на зборах були присутні 162 людини. 161 проголосувала «за» – каже мешканка села Тетяна.

А ось настоятель храму отець Михаїл збори проігнорував.

«Втік, зрадив. Після служби він сів в автомобіль і поїхав додому. І службу тягнув до трьох годин. А люди чекали. Ми заходили у храм, просили його приєднатися до зборів, але він просто промовчав», – розказують прихожани.

Зрозумівши, що священник прихожан не підтримує, озеряни вирішили не гаяти часу, а якомога швидше офіційно попрощатися з Московським патріархатом.

«Процедурно це робиться так: прохання – ви його написали, протокол зборів є. Прохання я підписую», – пояснює митрополит Михаїл.

І найголовніше на підпис – розпорядження про те, що Свято-Покровський храм у селі Озеро Луцького району віднині у Православній церкві України.

У пам’ять про цю зустріч і рішення селян попрощатися із Московським патріархатом владика Михаїл подарував церкві ікону Волинської Божої Матері.

«Часто громади, які були колись у підпорядкуванні Московського патріархату, дуже добре знають, коли свято Казанської, Іверської та інше… Але волинян питаєш, коли ікони Волинської Божої Матері святкують, – і вони губляться, не знають», – розповідає митрополит Михаїл.

І хоч офіційно храм уже в ПЦУ, утім, переступити її поріг віряни не можуть. Настоятель Свято-Покровської церкви отець Михаїл досі не повернув ключі. Селяни були впевнені, що процес може прискорити ця зустріч з Михаїлом. Тим паче, що заміну священнику вже теж знайшли.

Утім сталося не так, як гадалося. Поки віряни тягалися з документами, отець Михаїл пішов у поліцію, аби розказати, що збори неправомірні. Чим закінчилася історія – розкажемо згодом.