Ківерці – невелике волинське містечко. Цьогоріч йому має виповнитись 70 років. Але, можливо, святкувати ювілей жителі будуть у статусі селища, а не міста.

Пониження статусу Ківерців можливе, якщо у Верховній Раді приймуть новий проект закону про засади адміністративно-територіального устрою України.

Він передбачає те, що місто повинно мати більше 20 тисяч населення, селище – більше п’яти тисяч жителів. Решта – села. У Ківерцях – трішки більше 14 тисяч жителів.

Ківерці отримали статус міста у 1951-му році. Цьому сприяв економічний та промисловий розвиток і збільшення кількості населення.

Загалом втратити свій статус можуть вісім волинських міст. Це районні центри: Горохів, Камінь-Каширський, Ківерці, Любомль та Рожище. І два маленьких містечка: Берестечко, де проживає понад 1700 людей та Устилуг з населенням більше 2000.

Якщо законопроект ухвалять, ці міста стануть селищами міського типу. Проте є вихід: населені пункти можуть об’єднуватись, таким чином змінюючи статус. Щодо районів, то кількість жителів для цієї територіальної одиниці має бути не меншою 150 тисяч жителів. В уряді досі не визначилися, скільки на Волині має бути районів – три чи чотири.