З першого січня в Україні мали почати діяти стандарти ЄС на молоко. Віднині на полицях крамниць можуть бути представлені лише три сорти цього важливого продукту − екстра-класу, вищого та першого. Те молоко, що здають селяни переробникам, зазвичай другого і нижче класів. Волиняни б’ють на сполох, що втратять чи не найголовніший заробіток.

Сільськогосподарський кооператив “Степ” − єдиний створений на Волині. Фермери і одноосібники об’єдналися ще три роки тому. Кажуть, що гуртом не лише легше воювати за ціну на молоко з переробниками, а й дбати про якість. Почали турбуватися про сировину і місцеві молокозаводи. Кажуть, що готові вкладати в транспорт із холодильним обладнанням.

А поки господарі намагатимуться привести свою продукцію до вимог ЄС, тобто зробити його стерильнішим, завдяки холодильним установкам та швидкому транспортуванню від корови до виробництва. На сьогодні в Україні з усієї продукції, що переробляють молокозаводи, чверть − з особистих селянських господарств. На Волині ситуація кардинально протилежна − місцеві та заводи сусідніх областей залежать на 80% від сировини одноосібників. Із підвищенням якості молока − зростуть і закупівельні ціни. Відповідно, цей продукт здорожчає і на полицях магазинів.