Від сьогодні, 8 січня, в Україні почав діяти жорсткий карантин, триватиме він 17 днів — до 24 січня 2021 року (включно). Влада запровадила його для того, щоб запобігти поширенню коронавірусної хвороби після новорічних свят. 

Про це пише Громадське.

Що тепер заборонено?

Уряд забороняє під час локдауну відвідувати заклади освіти, крім дошкільної освіти та спеціальних закладів. Тобто, дитячі садочки та спеціальні заклади освіти будуть працювати як зазвичай, а от школи, університети не можна буде відвідувати.

Також не працюватимуть кафе, бари, ресторани та інші заклади харчування, крім роботи «з собою» та на доставку. Заборонили й роботу кінотеатрів, театрів та інших культурних закладів. Та й загалом усім розважальним закладам і торговим центрам, крім роботи продуктових магазинів, аптек у ТРЦ, працювати не вдасться.

Також під час локдауну не буде змоги відвідати фітнес-зали, басейни, непродовольчі ринки (продовольчі працюватимуть з обмеженнями), пройтись різдвяними ярмарками чи зазирнути на будь-який масовий захід.

А куди ж можна піти?

У звичайному режимі продовжать роботу супермаркети, якщо в них не менш як 60% площі відведено для торгівлі їжею, лікарськими засобами, засобами гігієни та зв’язку. Можна буде придбати ветеринарні препарати, корми, насіння і засоби захисту рослин, а також побутову хімію та друковану пресу.

Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише зі здійсненням адресної доставки замовлень. Окрім того, під час локдауну працюватимуть аптеки, банки, поштові відділення, готелі та АЗС (без зон харчування).

Також під час карантину залишаються доступними місця для технічного обслуговування та ремонту авто, відбуватимуться спортивні заходи професійних клубів без глядачів.

Чи вводять обмеження для транспорту?

Робота транспорту не зупинятиметься. Громадському транспорту міського, приміського, міжміського, внутрішньообласного та міжобласного сполучення дозволять працювати з обмеженнями «помаранчевої» зони — тобто перевозити пасажирів у межах кількості сидячих місць.

Метро перевозитиме пасажирів без обмежень щодо кількості місць для сидіння. Крім того, внутрішні авіаперевезення здійснюватимуться без обмежень. Перед авіаподорожами за кордон потрібно перевірити, які обмеження є у країнах, куди ви плануєте їхати.