Президент Володимир Зеленський підписав указ щодо призовів у 2020 році на строкову військову службу громадян, які досягли 18 років.

Про це повыдомляє Уніан.

Згідно з указом, на 2020 рік визначені такі терміни проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу:

1) квітень-червень;

2) жовтень-грудень.

«Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу: 1) y квітні-червні 2020 року; 2) y жовтні-грудні 2020 року», – йдеться у документі.

Президент доручив Кабінету міністрів визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 році.

Також уряду, обласним, Київській міськдержадміністраціям доручається забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2020 році чергових призовів громадян на строкову військову службу.

Крім того, президент постановив звільнити в запас зі Збройних сил, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» та вислужили встановлені строки строкової військової служби: у квітні-червні 2020 року та у жовтні-грудні 2020 року.

Зазначимо, з 2015 року призовний вік в Україні було встановлено на рівні 20-27 років. До цього року до лав Збройних сил та інших військових формувань призивали осіб, яким виповнилося 18 років.