Вартість оренди квартир в Україні стримує карантин і подорожчання комунальних послуг. Експерти запевняють, що незважаючи на це, ціни на житло в 2021-му зростуть як мінімум на 10%.

Про це пише OBOZREVATEL.

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (ріелторів) України Юрія Піти, через пандемію тенденції ринку зараз прогнозувати складно. Спеціаліст розглядає два сценарії розвитку подій в 2021 році.

“Був великий виплеск квартир, а орендарів не було. Тому вони демпінгували. Квартиру певного класу, яку можна було зняти раніше за 20 тис, пропонували за 15 і навіть 13 тис. Але це точкові операції. Їх по всьому Києву було оформлено, може, близько 200. А потім все вирівнялося”, – сказав голова правління Спілки консультантів з нерухомості Іван Кудояр.

За прогнозами Івана Кудояра, в 2021 році ціни точно виростуть: “Якщо будуть підвищуватися ціни на нерухомість, то вони зобов’язані тягнути за собою і оренду. На 10% за рік вона точно виросте, незважаючи на локдаун і якісь катаклізми”.

Карантин не міг не позначитися на ринку оренди в Україні. Він впав ще під час першого локдауну, саме тоді тисячі українців залишилися без роботи, поїхали з великих міст. Також перестала користуватися попитом подобова оренда житла. Ті, хто раніше заробляли на туристах і відрядних, перейшли на ринок довгострокової оренди.