Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет заявив, що Україні слід зменшити використання паперу в державних органах.

Про це Дубілет написав на своїй сторінці у фейсбуці.

“Починаємо поступово знищувати паперові процеси в держорганах. Починаємо зі шматка, на який припадає більша частина паперового документообігу, – кадрового (він же HR). За моєю оцінкою, лише на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50–100 млн грн щорічно. А скільки витрачають даремно часу і талантів – оцінити неможливо”, – написав він.

Серед головних змін, про які говорить Дубілет, – відмова від трудових книжок. А також перевести “у цифру” все, що стосується конкурсів, наймання, відпусток, відряджень, звільнень.

“У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов’язують зберігати паперові справи 75 років, мають залишитися в минулому столітті. Це теж буде корисно для бізнесу. Значно спростимо всю логіку погоджень. Блок-схеми, за якими документи “ходять” кабінетами, спростимо і скоротимо у три-чотири рази”, – розповів міністр.

За його словами, створюють також єдиний реєстр держслужбовців, що “дозволить централізувати і комунікації, і багато інших HR-аспектів”.