Карантин вплинув на вартість житла в Україні. Ціна впала на 10-20%.

Про це повідомляє Обозреватель.

Доходи українців скоротилися.  Третина тих, хто працює, за оцінками Торгово-промислової палати, перебуває в неоплачуваній відпустці. Квартир стало більше, а охочих орендувати – менше. Власники помешкань на період карантину знижують ціну оренди від 10 до 20%. Знижки роблять, якщо тільки починають здавати житло, так і тоді, якщо люди тривалий час орендують житлову площу.

А от подобова оренда квартир втратила свою популярність в період пандемії. В результаті пропозиції на ринку стало більше, а охочих скористатися цією пропозицією – менше. Деякі господарі з подобової оренди одразу почали пропонувати довгострокову.

Втім, експерти зауважують: попри великі знижки міняти квартири невигідно. Якщо ви і раніше замислювалися про переїзд – зараз може бути вдалий момент. Та заощадити на цьому не вдасться.

По-перше, 50% місячної вартості оренди доведеться віддати ріелтору за його послуги, так працює левова частка столичного ринку. І на сайтах збільшилася кількість шахраїв.

По-друге, щонайменше декілька тисяч гривень коштуватиме сам переїзд (послуги компанії з перевезень, вантажники, облаштування нового помешкання тощо).

По-третє, при заселенні відразу доведеться віддати заставу в розмірі 100% орендної плати. Всі ці витрати можуть легко з’їсти економію від тимчасової знижки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Запрацював додаток, що стежитиме за дотриманням самоізоляції