Міністерство охорони здоров’я утилізує 34 тисячі доз вакцини Pfizer. У відомстві пояснили, що у цієї партії вакцини були порушені умови зберігання.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що наразі триває судовий процес між постачальником і логістом, повідомляє Укрінформ.

Попри те, що доказів порушення умов зберігання не було – використовувати вакцини недопустимо, тож партію зберігають на складі.

«Була інформація, що при транспортуванні був порушений холодовий режим. Ми цю вакцину (Pfizer, – ред.) забрали і почали розслідування. Вона зберігається на складі».

Міністр наголосив, що у МОЗ не можуть допустити в обіг вакцину, де був порушений температурний режим.

Він уточнив, що йдеться про 34 036 доз вакцини.

Стосовно вакцини AstraZeneca, термін придатності якої спливає в жовтні, за словами Ляшка, 1,7 тис. доз препарату будуть використані протягом 30 вересня.

Глава МОЗ наголосив, що жоден протермінованим препарат не може бути використаний.

«Ми розуміємо, яка вакцина коли прийшла на територію України. Ми розуміємо темпи споживання. Ми зараз працюємо з усіма мобільними бригадами, аби кололи в першу чергу ту вакцину, у якої швидше закінчиться термін придатності. Завжди спершу використовуються лікарські засоби, термін придатності яких найменший. Інші відкладаються в резерв, навіть якщо поставки відбуваються. Так побудований цикл усіх препаратів, щоб була якнайменша утилізація», – пояснив Ляшко.