Кабінет міністрів ухвалив рішення продовжити дію карантину по всій країні на 30 днів, а також ввести режим надзвичайної ситуації. Багато українців плутають це поняття з надзвичайним станом, однак між ними є велика різниця. 

Про це пише Уніан.

Надзвичайна ситуація визначається Кодексом цивільного захисту України як «обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення». Причиною НС може бути катастрофа, аварія, пожежа, стихійне лихо, епідемія, тощо.

Для подолання надзвичайної ситуації формується штаб, який може напряму залучати необхідні для цього структури та сили.

Дуже важлива відмінність між надзвичайною ситуацією та надзвичайним станом – останній передбачає тимчасове обмеження прав і свобод людини.

Режим надзвичайної ситуації вводиться строком на 30 днів. З обмежень – дотримання карантинного режиму, мобілізація ресурсів, зупинка міського транспорту, закриття торгових і розважальних центрів, заборона на мітинги, робота ДСНС з дезінфекції.

Не працюють загальноосвітні установи, місцевих жителів просять залишатися вдома і працювати дистанційно.

Магазини з харчовими продуктами, аптеки, банки, відділення пошти, АЗС, ритуальні послуги – працюють, але в режимі НС їм можуть змінити режим роботи.

Режим надзвичайної ситуації – це режим максимальної готовності області до небезпеки та координація дій усіх підрозділів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Хроніки коронавірусу: усе, що відомо на цей час. 25 березня