В Україні припинили діяльність шахрайської фінансової піраміди, організатори якої ошукали понад 55 тисяч осіб.

Про це повідомили у департаменті кіберполіції Національної поліції України.

Як з’ясували правоохоронці, схему організували четверо чоловіків віком від 26 до 43 років, які через свій вебсайт пропонували українцям отримувати пасивний дохід від інвестування у бізнес, пов’язаний із продажем електротехніки та роботою таксі.

Для інвестування люди купували сертифікати вартістю від 300 до 300 тисяч гривень. Організатори обіцяли, що щоденний прибуток від вартості сертифікатів становитиме понад 350% річних у внутрішній валюті, яку зловмисники пропонували конвертувати у криптовалюту.

Водночас вивести прибуток було неможливо через технічні властивості сайта, а сама ціна на криптовалюту була нижчою у понад 100 разів від обіцяної.

За попередніми даними, сума збитків сягає понад 150 мільйонів гривень.

Наразі проведені 11 одночасних обшуків вдома та в автомобілях фігурантів у Києві, Київській та Черкаській областях. Правоохоронці вилучили серверне обладнання, комп’ютерну техніку, гроші, банківські картки, чеки про купівлю іноземної валюти, подарункові сертифікати фінансової піраміди, чорнові записи, мобільні телефони.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.