Торік в Україні затримали 300 тисяч водіїв, які не мали з собою посвідчення. Цього року ситуація має кардинально змінитися, адже запрацював електронний варіант документа. Він внесений в додаток державних онлайн-послуг “Дія”. Цей сервіс покликаний спросити життя українців у сфері користування послугами.

Проте, поки що доступні тільки дві: а саме можливість пред’явити посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Ці цифрові документи мають таку ж юридичну силу, як і паперові. Що ще важливо – додаток працює як з інтернетом, так і в офлайн-режимі.

Перед запуском додаток пройшов перевірку. Його півторамісяця тестували понад 30 тисяч українців. Богдан Коваль один із них. Каже, що очікував більшого.

Загалом в Україні – більше дев’яти мільйонів власників посвідчення водія. Оцифровані – поки що у шести мільйонів. Також розробники обіцяють, що до кінця зими українці отримають доступ до цифрових паспортів. А до кінця року – ще до низки послуг. Зокрема, реєстрації ФОПів, юридичних осіб, “є-Малятко”, послуги для перевізників, будівельників та власників авто.