За даними ООН, кожна шоста жінка в Україні впродовж минулого року пережила принаймні одну з форм насильства. Щорічно від нього помирає 600 українок. Від одного до трьох мільйонів дітей стають свідками або жертвами домашніх розбірок.

Для того щоб змінити цю статистику в кращу сторону, Уряд запустилив гарячу лінію з протидії домашнього насильства за номером 1547.

За цим номером телефону потерпілим від домашнього насильства будуть надавати соціально-психологічну допомогу. А таких людей, кажуть фахівці, значно більше, аніж говорить офіційна статистика.

Лише за минулий рік до Луцького центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулось близько ста людей, які зазнали фізичного, сексуального чи психологічного насильства. 75 % кривдників – це чоловіки.

Люди бояться, але потребують допомоги і захисту. Чимало випадків домашнього насильства тримають в таємниці або ж не сприймаються серйозно правоохоронними органами. Часто конфлікти та сімейні чвари закінчуються лише протоколом.

Гаряча лінія 1547, за задумом авторів, має зменшити кількість таких ситуацій та пришвидшити реакцію правозахисників на будь-які насильницькі дії.