В Україну доставлено 43 тисячі високоякісних ІФА-тестів для визначення наявності антитіл до COVID-19, які Фонд Порошенка з волонтерами вже передають у медзаклади.

Тести виробництва швейцарської корпорації La Roche, яка є одним зі світових лідерів у сфері біотехнологій, будуть відправлені в першу чергу у регіони України, де зафіксована найбільша кількість інфікованих, – про це пише сайт “ЄС”.

Надалі широкомасштабне тестування заплановане і в інших регіонах України.

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко неодноразово наголошував, що широке тестування на  COVID-19 є одним з найважливіших елементів стратегії боротьби проти коронавірусу.

“Тестування дає змогу виявити значну кількість людей, які перенести хворобу безсимптомно, щоб оцінити та контролювати реальний масштаб епідемії. Швейцарські ІФА-тести La Roche  мають високу специфічність (99.2%) та 100% чутливість до коронавірусу”, – йдеться у повідомленні.

Завдяки масштабному тестуванню можна також виявити потенційних донорів плазми крові. Плазма тих, хто перехворів, може бути використана для лікування тяжкохворих на коронавірус.

А створення препаратів із такої плазми є одним із найбільш перспективних напрямків в розробці ліків проти коронавірусу, і наразі є глобальним трендом.

Тестування буде здійснюватися безкоштовно, – наголошують у Порошенка. В першу чергу тестуватимуть категорії громадян, які знаходяться в групі ризику, в тому числі медичних працівників та членів їхніх родин, громадян із вразливих категорій, потенційних донорів плазми крові. Такий підхід дасть можливість поєднати боротьбу проти вірусу із правом людей на працю.