Із початком 5-го етапу вакцинації отримати щеплення можуть усі охочі. Щоправда, у Луцьку, нарікають містяни, це непросто. Мовляв, у пунктах вакцинації немає бажаної вакцини або й взагалі не відповідають на дзвінки.

Аби з’ясувати, в чому проблема, 12 канал провів черговий експеримент. Наша кореспондентка Ольга Матвєєва процес вакцинування пройшла повністю. Результати – дивіться у сюжеті.

В Україні стартував 5 етап вакцинації, отже отримати щеплення може будь-хто без реєстрації в “Дії” чи у сімейного лікаря. Щоправда, із тих, хто й попередньо записувався в додатку, а це майже 700 тисяч українців, вакцинувалися лише трохи більше 40 відсотків. В березні в чергу на щеплення записалася і журналістка Ольга Матвєєва. Вона залишила номер, за яким з нею мали зв’язатися. Втім, жодного виклику чи бодай повідомлення вона так і не отримала. Про те, що вакцинація – ще той виклик, незалежно від того по запису чи ні, нарікають і лучани.

“Квест – вакцинація. Сьогодні півдня катались містом в пошуках де можна отримати Pfizer чи Moderna. В кількох поліклініках є китайська CoronaVac і AstraZeneca, якщо назбирається 10 охочих. Pfizer є, але треба через начмеда “рішати”, а в нього вихідні. Якраз медсестрам принесли пакет. Наша сімейна лікарка з 2-ї поліклініки взагалі нічого не знає, каже питати в центрах вакцинації. Тепер не дивно, чому рівень вакцинації України найнижчий в Європі”, – пишуть у фейсбуці.

Чи справді це так – з’ясуємо. У Луцьку діє 4 центри вакцинації. Контакти для запису – у відкритому доступі. Як і автор посту, ми шукаємо популярні Pfizer чи Moderna. Остання є в пункті мікрорайону ЛПЗ. Але вакцинуватися нею можна лише завтра. Нам таке не підходить.

Знайшли Pfizer Луцькому центрі первинної медичної допомоги № 3 на Стефаника. Черги тут немає. Вже за годину наша журналістка заповнювала анкету для вакцинації.

Щодня у цьому центрі вакцинують близько півтори сотні людей. Скарг немає – ні від тих, хто по запису, ні від тих, хто вирішив вакцинуватися спонтанно.

Втім, не так все радісно у центрі вакцинації на проспекті Відродження. Саме туди не змогли додзвонитися й ми. Виявляється, така ж проблема й у інших лучан. центрі вакцинації пояснюють: така проблема через нерівномірний розподіл лучан по пунктах. Попит перевищує можливості. Тож відповісти на усі не можуть фізично.

Аби не чекати дзвінка й отримати щеплення якомога швидше – радять звертатися й до інших центрів вакцинації. Обіцяють: вже від завтра у всіх чотирьох у Луцьку будуть доступні усі види вакцини.